Bezpieczne wakacje

W dniu 18 czerwca 2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami policji i WOPR, którzy przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas wakacji. Przedstawiciel WOPR pokazał i wyjaśnił jak należy ratować nieprzytomną osobę i jak przeprowadzić reanimację. Pan policjant przypomniał min., że po drogach można jeździć  samodzielnie rowerem tylko z kartą rowerową i przebywać poza domem bez opieki rodziców  do godz. 22.00. Wystąpił również przedstawiciel UKS Tolkmicko, który zaprosił na wakacyjne zajęcia pod żaglami. Każdy chętny może zapisać się na zajęcia żeglarskie w siedzibie UKS Tolkmicko w hangarze żeglarskim.

Po pogadance „Bezpieczne wakacje”, podsumowany został projekt  „Biegać każdy może”, uczniowie którzy byli uczestnikami projektu otrzymali upominki rzeczowe. Najlepszymi biegaczami okazali się: Jakub Pogorzelski  kl.VB (przebiegł 409,47 km), Aleksandra Olszewska kl.IVA  (335,29 km), Roksana Podlecka  kl.VB (238,23 km), Oliwia Cymańska kl.VA (173,25 km), Jakub Sangowski kl.VIB (135,98 km), Wojciech Brodziński kl.VIII (109,26 km) – ranking wszystkich biegaczy znajduje się w zakładce innowacje pedagogiczne.

Podsumowane zostały również konkursy Mitologiczny dla klas piątych, matematyczny dla klas IV – VIII oraz na znaczek pocztowy „Przywróćmy tradycyjne sady” zwycięzcy otrzymali upominki. Pani Dyrektor Anetta Gulbertowicz wręczyła karty rowerowe osobom, które w tym roku zdały egzamin na kartę rowerową. Zostały również wręczone upominki wolontariuszom za zbiórkę żywności w sklepach spożywczych.

Teraz wszyscy już są gotowi do wakacji!!!

 

 

Dodaj komentarz