Młodzi głosują

Nasza szkoła wzięła udział w  działaniach profrekwencyjnych przed wyborami do Sejmu i Senatu, w programie  realizowanym  przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Głównym celem akcji ,,Młodzi głosują” jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym oraz przybliżenie im wartości demokratycznych i uświadomienie znaczenia wyborów.
Prawybory, które odbyły się 08.10.2019 roku  w naszej szkole organizowaliśmy po raz pierwszy, w związku z czym było to dla nas wielkie wyzwanie. Udział w głosowaniu brały klasy  od VI do VIII wraz z nauczycielami, dyrektorem a nawet z pracownikami szkoły. Jednakże wybory przebiegały sprawnie i zadowoleni jesteśmy z wiedzy naszych uczniów  o otaczającym ich świecie i świadomości jak ważne jest dokonywanie wyboru i podejmowanie dzisiaj decyzji mających wpływ na najbliższą przyszłość obywateli naszego państwa.
                                                                                                                                                                                                   KingaUrbanowicz