Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Tolkmicku na Ptasim Pikniku

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Tolkmicku w tym roku włączyli się w obserwacje ptasich przelotów w ramach „Europejskich Dni Ptaków”.

Wielką atrakcją i cennym doświadczeniem była wycieczka na Mierzeję Wiślaną, gdzie odbywał się „IX Ptasi Piknik”. Uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Jolanty Sadowskiej i p. Marzeny Siekierko oraz rodziców wczesnym rankiem 5 października 2019r.  pojechali do Krynicy Morskiej w celu spotkania z ornitologami, zdobywania wiedzy i obserwacji ptasich przelotów.

Program pikniku był bardzo atrakcyjny:

  • obserwacje ptaków,
  • zwiedzanie stanowisk przygotowanych przez różne organizacje przyrodnicze,
  • obserwacja obrączkowania ptaków,
  • budowanie budek lęgowych, które mogły zabrać ze sobą,
  • udział w organizowanych quizach, zagadkach i zadaniach przyrodniczych,
  • udział w zajęciach pirografii, w czasie których dzieci wykonały piękne obrazki i zakładki z wizerunkami ptaków,
  • gromadzenie ciekawych broszur, plakatów, książek, zakładek i magnesów.
  • spacer na Górę Pirata oraz nad morze.

Piknik zakończył się ogniskiem, podczas którego uczestnicy dzielili się zdobytymi wrażeniami oraz zjedli samodzielnie upieczone kiełbaski. Młodsi uczestnicy obiecali, że wrócą na Piknik za rok i z utęsknieniem będą na niego czekać.

W czasie „Ptasiego Pikniku” była przyjazna atmosfera i przepiękna pogoda. Nasi uczniowie z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem brali udział w proponowanych zadaniach. Taki wyjazd jest doskonałą okazją do wzbogacania wiedzy, doskonalenia umiejętności, a także rozwijania pasji przyrodniczych.

Udział w wyjeździe był możliwy dzięki Warmińsko–Mazurskiemu Ośrodkowi Doskonalenia Nauczycieli – Elbląskie Centrum Edukacji Ekologicznej, które zorganizowało wyjazd ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Jolanta Sadowska

Dodaj komentarz