Strona główna

    • Mikołaj Kopernik
    • 1473 - 1543
    • Aktualności

          • Wycieczka do Kadyn. Cudze chwalicie…

            Uczniowie klas 1a i 1b odbyli wycieczkę do pobliskich Kadyn.

            Czekało na nas tu wiele atrakcji:

            1. Warsztaty ceramiczne, gdzie najpierw pokazano nam, co i jak robić z gliną, a następnie każdy mógł wykazać się swoimi umiejętnościami i tak powstały kotki, pieski, kubki, aniołki,… Na zakończenie roku szkolnego otrzymamy już wypalone w piecu prace.

          • Bezpieczne wakacje – spotkanie z naszym dzielnicowym

            22.06.2026 r. w klasach IV - VIII odbyło się spotkanie z naszym dzielnicowym. Tematem rozmowy były przede wszystkim zasady bezpiecznego spędzania wakacji. Uczniowie zostali przypomniani o konieczności zachowania ostrożności podczas wypoczynku nad wodą, w górach, na drodze oraz podczas korzystania z Internetu.

          • Próbna ewakuacja w szkole

            W dniu 19 czerwca 2026 r. w obu budynkach naszej szkoły została przeprowadzona próbna ewakuacja. Celem ćwiczeń było doskonalenie procedur bezpieczeństwa oraz przygotowanie społeczności szkolnej do właściwego reagowania w sytuacjach wymagających szybkiego i sprawnego opuszczenia budynku. Ewakuacja przebiegła wzorowo, w atmosferze spokoju, odpowiedzialności i pełnego zaangażowania wszystkich uczestników. Nad jej prawidłowym przebiegiem czuwały Pani Dyrektor Anetta Gulbertowicz oraz Pani Wicedyrektor Renata Rzepnicka.

          • Bajkowy przemarsz ulicami Tolkmicka

            Bajkowy przemarsz ulicami Tolkmicka.

            Podsumowanie projektu "Zaczytane przedszkolniaki i szkolniaki".

            Opracowała:

            K. Urbaniak

          • Bezpieczne wakacje – spotkanie z Funkcjonariuszami Policji Rewiru IV Dzielnicowych w Tolkmicku

            16.06.2026 r. w klasach I – III odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami Policji poświęcone zasadom bezpiecznego spędzania wakacji. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w przygotowanych scenkach, podczas których ćwiczyli prawidłowe wzywanie pomocy w sytuacjach zagrożenia. Policjanci omówili również tzw. bezpieczny znak, który może zostać wykorzystany przez dziecko w przypadku próby porwania lub innego niebezpieczeństwa. Spotkanie było cenną lekcją, która przypomniała uczniom, jak dbać o własne bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku. Serdecznie dziękujemy asp. Mateuszowi Sławińskiemu i asp. szt. Marcinowi Licy za poświęcony czas, zaangażowanie oraz przeprowadzenie wartościowego spotkania. Dziękujemy za przekazaną wiedzę, cenne wskazówki i profesjonalne podejście. Państwa praca i poświęcenie są niezwykle ważne dla bezpieczeństwa naszej społeczności.

          • Wycieczka do Wrocławia

            W dniach 10–12 czerwca uczniowie klas VIIa, VIIb i VIII wraz z wychowawcami oraz kilkorgiem uczniów z innych klas, uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Wrocławia. Program wyjazdu był bardzo bogaty i łączył zwiedzanie zabytków, poznawanie historii oraz udział w ciekawych zajęciach edukacyjnych.

          • Wycieczka klasy III B i IV do Warszawy

            Uczniowie klasy III „b” i klasy IV spędzili cztery niezwykłe dni w Warszawie. Był to czas pełen atrakcji, nowych doświadczeń, wspólnej zabawy i odkrywania najciekawszych miejsc stolicy. Pierwszego dnia rozpoczęliśmy zwiedzanie od pięknego Pałacu w Wilanowie, który zachwycił nas swoją architekturą i ogrodami. Następnie spacerowaliśmy po Starym Mieście w Warszawie, poznając historię stolicy i podziwiając jej zabytki. Dużo radości dostarczyły nam także warsztaty w Manufakturze Lizaków, podczas których mogliśmy zobaczyć, jak powstają słodkie przysmaki, a nawet stworzyć własne lizaki. Drugiego dnia odwiedziliśmy Pałac Prezydencki oraz uczestniczyliśmy w wyjątkowych warsztatach w Polskim Radio. Ich szczególną atrakcją było spotkanie z polskim aktorem Zbigniew Kozłowskim, który opowiedział nam o swojej pracy i wprowadził nas w fascynujący świat radia oraz sztuki aktorskiej. Zwiedziliśmy równ

          • Wojewódzki Finał Pucharu Tymbarku

            W dniach 25–27 maja drużyny chłopców z klas 1 i 2 oraz drużyna dziewcząt z klas 4 i 5 uczestniczyli w finale wojewódzkim Pucharu Tymbarku, który odbył się w Biskupcu. Podczas turnieju młodzi sportowcy mieli okazję rywalizować z drużynami z całego województwa, zdobywając cenne doświadczenie oraz przeżywając wiele sportowych emocji.

          • Wycieczka do Warszawy

            W dniach 2-3 czerwca klasa piąta uczestniczyła w wycieczce edukacyjnej do Warszawy.

            Dzieci w podczas wycieczki zobaczyły:

            Historyczny zespół miasta z Traktem Królewskim , Pałac Prezydencki, Uniwersytet Warszawski, Kościół Św. Krzyża (kościół jest wyjątkowym miejscem, spoczywa w nim bowiem serce Fryderyka Chopina oraz Stanisława Reymonta), PAN, Nowy Świat, pomnik małego powstańca, wjechały na 30 piętro Pałacu Kultury, aby podziwić panoramę Warszawy.

          • Bezpieczeństwo na dwóch kółkach

            Przypominamy, że od 3 czerwca 2026 r. dzieci i młodzież do szesnastego roku życia mają obowiązek korzystania z kasku ochronnego podczas jazdy rowerem, hulajnogą elektryczną oraz urządzeniem transportu osobistego. Nowe przepisy mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa młodych uczestników ruchu drogowego. Zachęcamy wszystkich do odpowiedzialnej jazdy i dbania o własne bezpieczeństwo.

          • Apel porządkowy w budynku klas IV - VIII

            Dnia 03.06.2026 r., w budynku klas IV-VIII odbył się apel porządkowy. Pani Dyrektor Anetta Gulbertowicz przypomniała uczniom o zbliżającej się przerwie związanej ze świętem Bożego Ciała. Poinformowała również, że zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora Szkoły dzień 5 czerwca 2026 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno - wychowawczych. Podczas spotkania zachęcała uczniów do aktywnego i radosnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Szczególną uwagę zwróciła na bezpieczeństwo podczas jazdy na rowerze, hulajnodze i innych środkach transportu, przypominając o konieczności zakładania kasku. Rozmawiano także o właściwym zachowaniu w szkole, dbaniu o porządek oraz wzajemnym szacunku i odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych. Na zakończenie Pani Dyrektor, w imieniu własnym oraz Pani Wicedyrektor Renaty Rzepnickiej, życzyła wszystkim uczniom pięknej pogody, wielu chwil radości ora

          • Wycieczka do Olsztynka kl. 3a i 2

            Pokaz wyrobów szklanych w hucie szkła. Zajęcia z kaligrafii w dawnej szkole. Zwiedzanie skansenu.

            Opracowała:

            K. Urbaniak

          • Wizyta w laboratorium

            Uczniowie klas IV, VI i VII "a" uczestniczyli w warsztatach laboratoryjnych Chemiczny ogród, które odbyły się w Elbląskim Parku Technologicznym. Była to wyjątkowa okazja do połączenia nauki z dobrą zabawą. Podczas zajęć uczniowie obserwowali fascynujące reakcje chemiczne i tworzyli kolorowe ogrody, które zachwycały swoimi kształtami i barwami. Dużo radości dostarczyło wszystkim bingo chemiczne. Uczestnicy odpowiadali na pytania związane z chemią. Zwycięzca zabawy otrzymał niecodzienną nagrodę - możliwość przeprowadzenia bonusowego doświadczenia na zakończenie warsztatów. Pokaz wzbudził ogromne zainteresowanie i został nagrodzony gromkimi brawami. Po zakończeniu zajęć uczniowie udali się do Multikina, gdzie obejrzeli film "Mandalorian i Grogu". Seans dostarczył wielu emocji i był doskonałym zwieńczeniem dnia pełnego naukowych odkryć. Wyjazd był nie tylko cenną lekcją chemii, ale także

          • Festyn z okazji Dnia Dziecka

            Są takie dni, które na długo pozostają w pamięci. Tegoroczny Dzień Dziecka z pewnością należał do właśnie takich chwil. Dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców działającej przy Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Tolkmicku oraz Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Tolkmicku szkolne boisko wypełniło się dziecięcym śmiechem, kolorami i wspaniałą atmosferą wspólnej zabawy. Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji - kolorowe tatuaże, fantazyjne warkoczyki, malowanie twarzy, dmuchańce, rzut do celu, ogromne bańki mydlane oraz fotobudka, w której można było zatrzymać te wyjątkowe chwile na pamiątkę. Nie zabrakło również popcornu i przepysznych słodkości przygotowanych z sercem przez rodziców, którzy jak zawsze pokazali, jak wiele dobra kryje się we wspólnym działaniu. Festyn z ogromnym zaangażowaniem i uśmiechem poprowadziła Pani Anna Gudaniec. W imieniu Dyrekcji oraz Grona Pedagogiczne

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Godziny dzwonków

      Piątek 26.06.2026
    • Kalendarz

      • brak danych
    • Galeria zdjęć

      • brak danych