• Mikołaj Kopernik
    • 1473 - 1543
    • Aktualności

        • Jazda konna – pasja na całe życie!
          • Jazda konna – pasja na całe życie!

            Aniela Podborowska, kl. VIII

            Moja przygoda z jazdą konną zaczęła się, gdy miałam zaledwie siedem lat. Już od pierwszej jazdy wiedziałam, że będę to kontynuować.

            Z roku na rok szło mi coraz lepiej, zaczęłam widzieć postępy, co dało mi dużą motywację. W 2020 r. pojechałam na swoje pierwsze zawody. Było to dla mnie niesamowite osiągnięcie, dlatego że zostałam nagrodzona. Przez cały rok chodziłam na treningi, by w następnym sezonie móc znów wystartować, ale moje plany pokrzyżował wypadek.

        • Czas uczniowskich pożegnań i wspomnień na wesoło!
          • Czas uczniowskich pożegnań i wspomnień na wesoło!

            Nieubłaganie zbliża się koniec roku szkolnego, a wraz z nim pożegnanie ósmoklasistów, którzy rozpoczną edukację w nowym miejscu. Uczniowie jeszcze walczą o jak najlepsze oceny, piszą sprawdziany, ale już powoli zamykają ten rok pracy.

            Nadchodzi więc czas pożegnań i wspomnień! Patrycja Niewiadomska i Jakuba Sparzak z klasy VIII ujęli ten temat humorystycznie w porcji memów.

        • Rozgrywki o Puchar Tymbarku
          • Rozgrywki o Puchar Tymbarku

            W dniu 27 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wojewódzkich Rozgrywkach w Piłkę Nożną o Puchar Tymbarku w Iławie w kategorii dziewcząt i chłopców.
            Naszą szkołę reprezentowali: S.Andryszczyk,T.Sokulski,M.Siemaszko,SZ.Siemaszko, M.Janowicz, B.Sierzputowski, W.Miszkowicz,, B.Dzaczkowski, M.Rogowska, A.Siemaszko, I.Szulc, M.Mostowiec, W.Sparzak, N.Siedlar, W.Szwarc, N.Pawłowska, M.Mostowiec. Pomimo dużego zaangażowania i wyrównanej walk,i nie udało się nam zdobyć miejsca na podium.Zdobyliśmy za to nowe doświadczenia i wykorzystamy je za rok!

        • Z wizytą w ZUO
          • Z wizytą w ZUO

            W dniu 30 maja uczniowie klasy I i II Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Tolkmicku uczestniczyli w wycieczce kształtującej postawę świadomego ekologa. Wyżej wymienione klasy wzięły udział w zajęciach dydaktycznych połączonych z wycieczką po Zakładzie Utylizacji Odpadów w Elblągu.
            Podczas wykładu mali ekolodzy poznali zasady selektywnej zbiórki odpadów. Obejrzeli również w sali edukacyjnej ciekawe filmy animowane. W czasie wycieczki po zakładzie przyjrzeli się min.: kopcowi bioenergetycznemu, sortowni, kompostowni oraz magazynowi odpadów niebezpiecznych.

        • "Piątoklasista Prymus Polonista 2021/2022" – wyniki rocznego konkursu
          • "Piątoklasista Prymus Polonista 2021/2022" – wyniki rocznego konkursu

            W mijającym roku szkolnym uczniowie klas V "a" i V "b" wzięli udział w szkolnym konkursie pod hasłem "Piątoklasista Prymus Polonista 2021/2022".

            Na przestrzeni kilku miesięcy zmierzyli się z sześcioma zadaniami sprawdzającymi różne kompetencje polonistyczne. Dotyczyły one znajomości ważnych tekstów literackich (m.in. lektur, mitów), terminów literackich, zagadnień z zakresu nauki o języku i ortografii. Sprawdzały też umiejętność redagowania dłuższej wypowiedzi pisemnej.

          • Dzień mamy

            Dzień Mamy to wyjątkowa data dla każdego z nas. To właśnie tego dnia mamy szczególną okazję pokazać, jak bardzo Mamy są dla nas ważne. Bez względu na szerokość geograficzną, kulturę, religię, czy ustrój polityczny, Dzień Matki obchodzony jest w ponad czterdziestu krajach na świecie i choć daty jego są różne, idea przyświeca ta sama - miłość do MAM.

        • "Piątoklasista Prymus Polonista 2021/2022" – podsumowanie szóstego zadania
          • "Piątoklasista Prymus Polonista 2021/2022" – podsumowanie szóstego zadania

            W poniedziałek 23.03.2022 r. uczniowie klas V "a" i V "b" zmierzyli się z szóstym i zarazem ostatnim zadaniem w ramach konkursu "Piątoklasista Prymus Polonista 2021/2022".

            Zadanie to dotyczyło zagadnień językowych, między innymi części mowy, typów wypowiedzeń, budowy zdania pojedynczego, części zdania, poprawnej odmiany wyrazów i określania ich form.

        • Festiwal Kreatywności za nami
          • Festiwal Kreatywności za nami

            Kreatywne stoiska, warsztaty edukacyjne i plastyczne, twórcza scena, prelekcje oraz ekscytujące pokazy – to wszystko czekało na uczniów szkół podstawowych w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu. Za nami Festiwal Kreatywności.

            Kreatywność to proces twórczy polegający na szukaniu oryginalnych rozwiązań, podróżowaniu po najciemniejszych zakamarkach naszego umysłu, eksperymentowaniu, podejmowaniu ryzyka, a przede wszystkim dobrej zabawie - Festiwal Kreatywności umożliwia przeżycie tego wszystkiego w esencjonalnej formie.

        • "Mistrz Lekkiego Pióra 2021/2022" - podsumowanie rocznego konkursu
          • "Mistrz Lekkiego Pióra 2021/2022" - podsumowanie rocznego konkursu

            W bieżącym roku szkolnym odbyła się trzecia edycja konkursu literackiego dla ósmoklasistów "Mistrz Lekkiego Pióra".

            Uczniowie zrealizowali pięć zadań, które polegały na napisaniu wypracowań spełniających kryteria charakterystyczne dla danej formy wypowiedzi. Były to w większości rozprawki i opowiadania twórcze w związku z przygotowaniem do egzaminu. Uczniowie musieli się też wykazać w tych pracach znajomością wskazanych lektur obowiązkowych.

            Wyniki rocznej rywalizacji są następujące:

            I miejsce:
            Patrycja Niewiadomska
            Aniela Podborowska

            II miejsce:
            Marcel Siekierko
            Alex Andryszczyk
            Julia Ciszewska
            Oliwia Cymańska
            Igor Mnich

            Wszyscy wyróżnieni otrzymają upominki!
            Gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszej edukacji!

            Ewa Szrepfer

        • Ratujemy i Uczymy Ratować
          • Ratujemy i Uczymy Ratować

            Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, w której znajomość podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy wraz z umiejętnością szybkiego reagowania może uratować czyjeś życie.

            Pierwsza pomoc przedmedyczna jest naszym obowiązkiem, i z tą niezwykle ważną tematyką należy oswajać już od najmłodszych lat. Właśnie z tego powodu w klasie II,w ramach przypomnienia odbyły się zajęcia, które uświadomiły dzieciom, jak należy postępować w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia.

        •  Wycieczka szkolna do Wrocławia w ramach programu ,,Poznaj Polskę"
          • Wycieczka szkolna do Wrocławia w ramach programu ,,Poznaj Polskę"

            Uczniowie klasy V,,a” oraz VIII w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę” udali się na trzydniową wycieczkę do Wrocławia (11.05.2022 – 13.05.2022).

            Pierwszego dnia uczniowie odwiedziły Ogród Botaniczny, w którym miały okazję zachwycić się kwitnącymi o tej porze roku kwiatami, krzewami i drzewami. Cała architektura ogrodu wzbudziła podziw.

        • „Mistrz Lekkiego Pióra 2021/2022” – podsumowanie piątego zadania
          • „Mistrz Lekkiego Pióra 2021/2022” – podsumowanie piątego zadania

            29.04.2022 r. ósmoklasiści zmierzyli się z piątym i zarazem ostatnim zadaniem w ramach konkursu „Mistrz Lekkiego Pióra 2021/2022”.

            Praca pisemna dotyczyła powieści „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza oraz dramatu „Dziady cz. II” Adama Mickiewicza. Wśród najlepszych prac znalazły się rozprawki związane z analizą następującego cytatu: „Wszystko, co uczynisz drugiemu człowiekowi, wraca do ciebie w dwójnasób”.

          • Wyjazd edukacyjny do ZUO i Biblioteki Pedagogicznej w Elblągu

            W dniu 6 maja 2022 r uczniowie z klas 6, 7a oraz 7b uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w ZUO oraz w Bibliotece pedagogicznej w Elblągu.

            W ZUO wszyscy zapoznali się z zasadami segregacji i zagospodarowaniem odpadów. Obejrzeli produkty wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. Była też krótka wycieczka po terenie Zakładu.

          • Przed egzaminem

            Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!

            Majowy egzamin ósmoklasisty zbliża się wielkimi krokami. To pierwszy tak ważny egzamin w życiu uczniów i związane z nim obawy, stres, ale też różne oczekiwania i nadzieje. Z resztą tego typu przeżycia towarzyszą uczniom podczas każdego sprawdzianu.Jak zwykle z przymrużeniem oka spojrzeli na to Patrycja Niewiadomska i Jakub Sparzak z klasy VIII w serii memów poświęconych emocjom i sytuacjom egzaminacyjnym.

          • Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

            Dnia 29 kwietnia społeczność szkolna spotkała się w sali gimnastycznej, aby uczcić rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Apel został przygotowany przez uczniów klasy Va i Vb.

            Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie młodzież przypomniała wszystkim zebranym, dlaczego uchwalenie konstytucji było wówczas tak ważne dla Polski. Akademia była okazją do refleksji nad wydarzeniami sprzed lat, do pielęgnowania patriotyzmu wśród najmłodszych oraz do przeżycia dumy z tego, że jest się Polakiem. Całość została dopełniona przez uczennicę klasy VIIa, Judytę Gabiec, która zaśpiewała pieśń patriotyczną.
            Pamiętajmy o tym, aby w najbliższych dniach zamanifestować nasz patriotyzm poprzez taki gest, jak choćby wywieszenie flagi narodowej.

        •  Wycieczka szkolna do Gdańska i Gdyni w ramach programu ,,Poznaj Polskę"
          • Wycieczka szkolna do Gdańska i Gdyni w ramach programu ,,Poznaj Polskę"

            29 kwietnia 2022 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika (klasa II oraz III,,b”) uczestniczyła w wycieczce edukacyjnej do Gdańska i Gdyni.

            Wycieczka ta odbyła się dzięki programowi Ministra Edukacji i Nauki, w ramach którego to szkoła otrzymała środki na dofinansowanie wyjazdu. Program ten miał na celu umożliwienie uczniom udziału w wycieczkach rozpowszechniających wiedzę o zabytkach, naszej kulturze i historii. Dzięki wyjazdowi uczniowie mieli możliwość poznania również osiągnięć polskiej nauki.

        • Maria Konopnicka - pisarka dla dzieci
          • Maria Konopnicka - pisarka dla dzieci

            Dnia 29 kwietnia 2022 uczniowie klas 7a i 7b wzięli udział w realizacji projektu czytelniczego: "Maria Konopnicka - pisarka dla dzieci". Młodszym kolegom i koleżankom z klasy I i IIIa przedstawili prezentację multimedialną ukazującą życiorys i twórczość Marii Konopnickieji. Uczniowie wysłuchali recytacji wiersza "Kiedy poszedł król na wojnę" i pieśni hymnicznej "Rota" oraz zapoznali się z konsekwencjami nadmiernej pychy ukazanej w utworze "Stefek Burczymucha". Wspólnie głowili się nad rozwiązaniem krzyżówki. Projekt miał na celu poznanie wspaniałej poetki dla dzieci, propagowanie czytelnictwa i zachęcanie do częstego sięgania po utwory literackie. Bo czytać warto. Warto, dlatego, że poszerzamy swój zasób słów, rozwijamy swoją wyobraźnię, nabywamy umiejętność wyrażania własnych uczuć i przeżyć, uczymy się ortografii. Dzięki takim akcjom rozwijamy postawy koleżeństwa i wzajemnej życzliwoś

        • Obchody Międzynarodowego Dnia Książki
          • Obchody Międzynarodowego Dnia Książki

            Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki 25.04.2022 r. nasza szkoła uczestniczyła w obchodach zorganizowanych przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. K. I. Gałczyńskiego w Tolkmicku.

            Najpierw na placu Wolności uczniowie z różnych klas zaprezentowali piosenki i wiersze związane z konkretnymi utworami literackimi i pisarzami. Potem barwny tłum przeszedł ulicami miasta. Uczniowie nieśli transparenty promujące czytelnictwo, przygotowali kukiełki przedstawiające postaci z różnych tekstów. Niektórzy uczestnicy byli przebrani za bohaterów literackich. Całość imprezy w roli prowadzącej koordynowała Pani Sylwia Tkacz, która dopingowała wszystkich do skandowania różnych haseł na temat roli czytania.

        • W świecie kukiełek bohaterów literackich
          • W świecie kukiełek bohaterów literackich

            W związku z obchodami Dnia Książki uczniowie klas V „a”, V „b” i VI przygotowali kukiełki różnych postaci literackich z kręgu lektur szkolnych i innych utworów. Zastosowali dowolną technikę wykonania, udowadniając przy tym swoją pomysłowość i poczucie estetyki.

            Najbardziej popularne okazały się wizerunki Pinokia, Białej Czarownicy i Ambrożego Kleksa. Wśród kukiełek znaleźli się też m. in. bohaterowie „Katarynki”, „Harry’ego Pottera”, „Chłopców z Placu Broni”, a także niezwykłe zwierzęta, takie jak szpak Mateusz czy Smok Wawelski. Kukiełki te uświetnią nie tylko poniedziałkowe święto, ale staną się inspiracją do tworzenia nowych historii z udziałem bohaterów na lekcjach języka polskiego.

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Godziny dzwonków

      Wtorek 30.04.2024
    • Kalendarz

        brak danych
    • Galeria zdjęć

        brak danych