•      W związku z obchodami Dnia Książki uczniowie klas V „a”, V „b” i VI przygotowali kukiełki różnych postaci literackich z kręgu lektur szkolnych i innych utworów. Zastosowali dowolną technikę wykonania,  udowadniając przy tym swoją pomysłowość i poczucie estetyki.

Najbardziej popularne okazały się wizerunki Pinokia, Białej Czarownicy i Ambrożego Kleksa. Wśród kukiełek znaleźli się też m. in. bohaterowie „Katarynki”, „Harry’ego Pottera”, „Chłopców z Placu Broni”, a także niezwykłe zwierzęta, takie jak szpak Mateusz czy Smok Wawelski.  Kukiełki te uświetnią nie tylko poniedziałkowe święto, ale staną się inspiracją do tworzenia nowych historii z udziałem bohaterów na lekcjach języka polskiego.

W galerii prezentujemy zdjęcia pięknych, uczniowskich prac.

Gratulujemy inwencji!