• Dzień Misia

• 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy

przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.

Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”. Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem - powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Tego dnia każde dziecko przyniosło do szkoły swojego ulubionego przyjaciela, który towarzyszył im w zajęciach.

Dzięki temu ponury dzień stał się trochę radośniejszy.

Opracowała:

U. Staszewska

• Powiedz, co czujesz. Zdemaskuj emocje.

• Ruszyła kampania społeczna Ministerstwa Zdrowia poda nazwą Powiedz, co czujesz. Zdemaskuj emocje.Głównym kierunkiem kampanii jest zwrócenie uwagi na problemy psychiczne i emocjonalne u dzieci i nastolatków oraz które symptomy powinny zmobilizować rodziców i opiekunów do reakcji.Dzwoniąc na bezpłatną i czynną całą dobę infolinię 800 12 12 12 można otrzymać doraźne wsparcie psychologiczne. Młodzi ludzie, którzy od zwykłej rozmowy telefonicznej wolą komunikator, mogą skorzystać z chatu dostępnego na stronie internetowej Rzecznika Praw Dziecka https://liblink.pl/4gCLD0YVXtFilm promujący Kampanię:https://liblink.pl/k88JFYvR3d

• Oferta MAWI

• Przedstawiamy ofertę MAWI FOTO

- Pakiet 3 produkty za 59 zł.DLA KLAS 0-III

W cenie jest: zdjęcie grupowe,legitymacje i dwa portrety oraz KALENDARZ

Pakiet wykonujemy dla każdego ucznia.

WYKUP JEST DOBROWOLNY!

Można kupić pojedyńcze zdjęcia z pakietu ( grupowe, legitymacyjne lub kalendarz)

Według cen podanych w ofercie.

-Pakiet dwa produkty w cenie 29 zł.dla klas IV-VII

-Pakiet Pamiątka szkolna w cenie 34 zł. dla klas VIII

- zdjęcia dodatkowe- indywidualne.

TERMIN FOTOGRAFOWANIA:

29.11.2021 r. - klasy I - III - ul. Szpitalna 6

30.11.2021 r. - klasy IV - VIII - ul. Szkolna 20

• Obchody Święta Odzyskania Niepodległości

• W dniu 10 listopada uczniowie naszej szkoły udali się do Grobu Nieznanego Żołnierza, aby oddać hołd poległym za wolność Ojczyzny.

W tym samym dniu społeczność naszej szkoły wzięła udział w akcji "SZKOŁA DO HYMNU" i o godzinie 11.11 wszyscy odśpiewali 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego".

• Szkoła pamięta - podziękowania

• Szanowni Państwo Dyrektorzy,

w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękuję za udział w akcji „Szkoła pamięta”. Miło mi poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 11 tysięcy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych.

W załączeniu przekazuję pamiątkowy dyplom.

Udział w tegorocznej edycji akcji MEiN „Szkoła pamięta” zgłosiło blisko 11 tys. placówek (10 784). W inicjatywę łącznie zaangażowało się ponad 1 451 mln uczniów oraz prawie 128 tys. nauczycieli. Zainteresowanie udziałem w przedsięwzięciu zgłaszały także placówki polonijne. Cieszymy się, że tak wielu uczniów i nauczycieli zorganizowało działania upamiętniające!

Anna OstrowskaRzecznik PrasowyMinisterstwo Edukacji i Nauki

• 19 Dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży

„Naszym marzeniem jest tworzenie świata,

w którym nie ma przemocy wobec dzieci i młodzieży…”

Nasza szkoła bierze udział w ogólnoświatowej kampanii „19 Dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”. Kampania rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata i trwa przez pierwszych 19 dni listopada. W tych dniach szczególnie dużo mówi się o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności.

Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. Pomarańczowy, to kolor ostrzegawczy. Prowadzone w ramach kampanii działania mają ostrzegać. Zwracać uwagę. Uczyć widzieć więcej i lepiej.

plakat_19_dni.pdf​​​​​​​