• Maria Konopnicka - pisarka dla dzieci
          • Maria Konopnicka - pisarka dla dzieci

          • Dnia 29 kwietnia 2022 uczniowie klas 7a i 7b wzięli udział w realizacji projektu czytelniczego: "Maria Konopnicka - pisarka dla dzieci". Młodszym kolegom i koleżankom z klasy I i IIIa przedstawili prezentację multimedialną ukazującą życiorys i twórczość Marii Konopnickieji. Uczniowie wysłuchali recytacji wiersza "Kiedy poszedł król na wojnę" i pieśni hymnicznej "Rota" oraz zapoznali się z konsekwencjami nadmiernej pychy ukazanej w utworze "Stefek Burczymucha". Wspólnie głowili się nad rozwiązaniem krzyżówki. Projekt miał na celu poznanie wspaniałej poetki dla dzieci, propagowanie czytelnictwa i zachęcanie do częstego sięgania po utwory literackie. Bo czytać warto. Warto, dlatego, że poszerzamy swój zasób słów, rozwijamy swoją wyobraźnię, nabywamy umiejętność wyrażania własnych uczuć i przeżyć, uczymy się ortografii. Dzięki takim akcjom rozwijamy  postawy koleżeństwa i wzajemnej życzliwości, uczymy się współdziałać w grupie.

            Ksawery Zarzycki

             

            Maria Konopnicka urodziła się 23 maja 1842 roku w Suwałkach, zmarła 8 października 1910 roku we Lwowie, najwybitniejsza poetka, pisarka dla dzieci.

             Dokonała przełomu w polskiej literaturze dla dzieci, podnosząc tę dziedzinę pisarstwa na wyżyny artyzmu.

            Jej teksty wzbudzały kontrowersje, wywoływały polemiki, bywały ostro krytykowane, a przecież w swoich czasach była Konopnicka szalenie popularna i czytana przez wszystkich. Pisała nie tylko wiersze, lecz i poematy, nowele, szkice, obrazki, teksty publicystyczno-reportażowe, prace krytycznoliterackie. Wiersze Konopnickiej należą bez wątpienia do najwyższych osiągnięć poezji współczesnej.

            Kosztem wielu wyrzeczeń samotnie wychowywała sześcioro dzieci. Przebijała się do literatury o własnych siłach. Była nie tylko pisarką, lecz i działaczką społeczną. Utwory Konopnickiej zawierają protest przeciwko każdej niesprawiedliwości społecznej oraz ustrojowi niosącemu ucisk i krzywdę. Przez wiele lat tułała się po Europie, nie zrywając kontaktów z krajem. W tym czasie była jedną z czołowych organizatorek protestu światowej opinii publicznej przeciw okrucieństwom Prus wobec Polaków mieszkających pod jego zaborem m.in. strajkujących dzieci Wrześni.

            Tak pisała wierszem:

            Tam od Gniezna i od Warty

            Biją głosy w świat otwarty,

            Biją głosy, ziemia jęczy;

            – Prusak dzieci polskie męczy!

            Za ten pacierz w własnej mowie,

            Co ją zdali nam ojcowie,

            Co go nas uczyły matki,

            – Prusak męczy polskie dziatki!

            Na 25-lecie pracy pisarskiej  w 1903 Konopnicka otrzymała w darze "od narodu" dworek w Żarnowcu koło Krosna na Pogórzu Karpackim. Było to uznanie i podziękowanie narodu polskiego za twórczość, za odwagę, za talent pisarski.

            Jednym z najbardziej znanych utworów i polskich pieśni patriotycznych Marii Konopnickiej jest „Rota”, którą pisarka napisała dwa lata przed śmiercią. Konopnicka wyraziła w tym hymnie swój sprzeciw w stosunku do polityki germanizacyjnej panującej w zaborze pruskim pod koniec XIX wieku.

            W 2022 roku Sejm Rzeczpospolitej uhonorował Marię Konopnicką w jej 180 rocznicę urodzin nadając jej tytuł patronki roku jako jedną z najwybitniejszych pisarek polskich doceniając jej literacki dorobek oraz wkład w działalność patriotyczną, również za piękną  twórczość literacką dla dzieci.

             

        • "Piątoklasista Prymus Polonista 2021/2022" - podsumowanie piątego zadania
          • "Piątoklasista Prymus Polonista 2021/2022" - podsumowanie piątego zadania

          •  

                28 kwietnia 2022 r. uczniowie klas V "a" i "b" zmierzyli się z piątym zadaniem w ramach konkursu "Piątoklasista Prymus Polonista 2021/2022". 
                  Tym razem rozwiązali test sprawdzający ich wiedzę z mitologii greckiej. Pytania dotyczyły poznanych mitów, bóstw, herosów i związków frazeologicznych wywodzących się z mitologii.

            Najwięcej punktów zdobyli następujący uczniowie:

            Maciej Janowicz (kl. V "a") - 15 p.
            Wiktor Miszkowicz (kl. V "a") - 13 p.
            Izabella Szulc (kl. V "a") - 13 p.
            Oliwier Bałdyga (kl. V "b") - 13 p.
            Weronika Sparzak (kl. V "b") - 13 p.
            Antoni Świerczyński (kl. V "b") - 13 p.

            Gratulujemy!

            Ewa Szrepfer

             

            Źródło obrazka: https://woblink.com/audiobook/mity-greckie-nathaniel-hawthorne-222636

        • Obchody Międzynarodowego Dnia Książki
          • Obchody Międzynarodowego Dnia Książki

          •      Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki 25.04.2022 r. nasza szkoła uczestniczyła w obchodach zorganizowanych przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. K. I. Gałczyńskiego w Tolkmicku.

                  Najpierw na placu Wolności uczniowie z różnych klas zaprezentowali piosenki i wiersze związane z konkretnymi utworami literackimi i pisarzami. Potem barwny tłum przeszedł ulicami miasta. Uczniowie nieśli transparenty promujące czytelnictwo, przygotowali kukiełki przedstawiające postaci z różnych tekstów. Niektórzy uczestnicy byli przebrani za bohaterów literackich. Całość imprezy w roli prowadzącej koordynowała Pani Sylwia Tkacz, która dopingowała wszystkich do skandowania różnych haseł na temat roli czytania.

                  Spotkanie zakończyło się podziękowaniami dyrekcji szkoły i biblioteki za zaangażowanie uczniów i nauczycieli w przygotowanie uroczystości.

                  Do zobaczenia za rok! Na co dzień zaś niech każdy znajdzie chwilę, by przenieść się w świat książek, gdzie wszystko jest możliwe.

            Ewa Szrepfer

        • W świecie kukiełek bohaterów literackich
          • W świecie kukiełek bohaterów literackich

          •  

                 W związku z obchodami Dnia Książki uczniowie klas V „a”, V „b” i VI przygotowali kukiełki różnych postaci literackich z kręgu lektur szkolnych i innych utworów. Zastosowali dowolną technikę wykonania,  udowadniając przy tym swoją pomysłowość i poczucie estetyki.

                 Najbardziej popularne okazały się wizerunki Pinokia, Białej Czarownicy i Ambrożego Kleksa. Wśród kukiełek znaleźli się też m. in. bohaterowie „Katarynki”, „Harry’ego Pottera”, „Chłopców z Placu Broni”, a także niezwykłe zwierzęta, takie jak szpak Mateusz czy Smok Wawelski.  Kukiełki te uświetnią nie tylko poniedziałkowe święto, ale staną się inspiracją do tworzenia nowych historii z udziałem bohaterów na lekcjach języka polskiego.

                 Poniżej prezentujemy zdjęcia pięknych, uczniowskich prac.

                 Gratulujemy inwencji!

            Ewa Szrepfer

             

        • Warsztaty edukacyjne w Sąpach - część 1
          • Warsztaty edukacyjne w Sąpach - część 1

          • W dniu dzisiejszym klasa II i V,,a” odwiedziły zagrodę edukacyjną ,,Ziołowy Dzbanek”. Gospodarstwo to położone jest w Sąpach, w gminie Młynary, w regionie warmińsko-mazurskim. Istotą działalności wyżej wymienionej zagrody edukacyjnej jest przybliżanie procesów zachodzących w naturalnym środowisku gospodarstwa wiejskiego.  Wszystkie obiekty w zagrodzie służą prowadzeniu zajęć edukacyjnych i kultywowaniu tradycyjnych rzemiosł.

            Zwyczajem właścicieli, goście z Tolkmicka zostali przywitani kompotem i babeczkami własnej produkcji. W dniu dzisiejszym  uczestniczyliśmy w warsztatach  pt. „Historia ziemniaka”. Warsztaty te odbywają się cykliczne. Składają się z trzech spotkań. Podczas pierwszego spotkania, mogliśmy sadzić i  redlić ziemniaki. Nasi uczniowie w trakcie pobytu w Sąpach, poznali również tajniki produkcji mydła z wykorzystaniem ziół z pobliskiego ogrodu. Mieli możliwość karmienia zwierząt. Zobaczyli wyposażenie chat wiejskich w sprzęty codziennego użytku oraz narzędzia do prac w czasach przedwojennych i powojennych. Posłuchali o dobrodziejstwie ziół, które spotykamy na co dzień w lasach, łąkach i na działkach.

            Pogoda nam dopisała. Przeżyliśmy wspólnie wartościowe i piękne chwile. Niebawem, a mianowicie w czerwcu, ponownie zawitamy u Państwa Nisiewicz.

            Serdeczne podziękowania dla Pani Pedagog - Kamili Charytoniuk za pomoc w pracach na gospodarstwie oraz w sprawowaniu opieki nad uczniami.

             

            Organizatorzy:

            J. Franciuk

            U. Staszewska

             

        • „Mistrz Lekkiego Pióra 2021/2022” – podsumowanie czwartego zadania
          • „Mistrz Lekkiego Pióra 2021/2022” – podsumowanie czwartego zadania

          •  

            W dniu 1 kwietnia 2022 roku ósmoklasiści zmierzyli się z czwartym zadaniem w ramach rywalizacji o tytuł „Mistrza Lekkiego Pióra 2021/2022”. Tym razem podjęli się napisania listu do współczesnego czytelnika w oparciu o nowelę „Latarnik” Henryka Sienkiewicza.

                  Najwięcej punktów otrzymali następujący uczniowie (maksymalnie można było zdobyć 18 p.):

            Aniela Podborowska – 14 p.

            Patrycja Niewiadomska – 13 p.

            Emilia Daczkowska – 13 p.

            Igor Mnich – 12 p.

            Marcel Siekierko – 12 p.

                  Prace wymienionych uczniów zostaną w całości lub we fragmentach opublikowane wkrótce na stronie szkoły w zakładce „Kącik literacki” („Okiem ucznia”).

                  Wszystkim wyróżnionym gratulujemy coraz lepszego warsztatu pisarskiego!

            Ewa Szrepfer

        • Życzenia świąteczne
          • Życzenia świąteczne

          • Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie,

            Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy Państwu dużo zdrowia i pomyślności, aby świąteczny czas napełnił Państwa nadzieją i optymizmem.Niech każdy dzień przyniesie coś pięknego!

            Wesołego Alleluja!

            Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Tolkmicku

             

            Źródło obrazka: http://www.perla-polanicy.pl/strony/22,wielkanoc-2022.html
          • Apel porządkowy

          • Dnia 13.04.2022 w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika  w Tolkmicku odbył się apel młodszej grupy wiekowej tj. klas I-III, dotyczący szeroko pojętego bezpieczeństwa uczniów. Podczas apelu p. Dyrektor Anetta Gulbertowicz  przekazała dzieciom kluczowe informacje na temat zachowania szczególnej ostrożności w czasie przerw oraz w czasie drogi do szkoły lub autobusu i w drodze powrotnej. Pani Dyrektor poprosiła także, aby uczniowie cały czas myśleli o zachowaniu bezpieczeństwa i skupili uwagę na wykonywanych czynnościach, aby nie zagrażały ich zdrowiu i życiu. W czasie apelu wręczono nagrody laureatom konkursu ekologicznego ,,Dbam o to, co mam”.

            Na zakończenie apelu Pani Dyrektor i Pani Wicedyrektor przypomniały uczniom o przerwie świątecznej, a także złożyły wszystkim zgromadzonym  życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych.

             

            Opracowała:

            U. Staszewska

        • „Co się działo dalej z najdroższym bananem świata?” – podsumowanie konkursu czytelniczo-literackiego dla klas V i VI
          • „Co się działo dalej z najdroższym bananem świata?” – podsumowanie konkursu czytelniczo-literackiego dla klas V i VI

          •  

                  W dniach 24-25 marca oraz 4 kwietnia 2022 r.  w klasach V i VI na lekcjach informatyki i języka polskiego odbył się konkurs czytelniczo-literacki „Co się działo dalej z najdroższym bananem świata?”.

                  Pierwszym zadaniem uczniów było uważne wysłuchanie fragmentu nieznanej im powieści, a następnie rozwiązanie testu dotyczącego usłyszanego utworu.

                  Drugie zadanie polegało na napisaniu opowiadania – dalszego ciągu historii. Dopiero po realizacji obydwu zadań uczniowie poznali autora i tytuł tekstu, na podstawie którego pracowali – to „Najdroższy banan świata” Ewy Nowak.

                  Najwięcej punktów otrzymali uczniowie z klasy V „a” – po 13 p. na 15 p. możliwych do zdobycia za test i opowiadanie:

            Michalina Rogowska

            Izabella Szulc

            Bartosz Sierzputowski

            Maksymilian Uhryn

                  Najwięcej punktów za opowiadanie oprócz powyższych piątoklasistów uzyskali także uczniowie:

            Nela Pawłowska – kl. V „a”

            Luiza Lebioda – kl. V „b”

            Hanna Laurukievich – kl. VI

                  Fragmenty prac wymienionych uczniów zostaną wkrótce opublikowane w „Kąciku literackim” na stronie szkoły.

                  Wszystkim wyróżnionym gratulujemy i zapraszamy do lektury całego utworu Ewy Nowak, aby skonfrontować swoje wersje historii.

             Ewa Szrepfer, Aleksandra Sosnowska-Kessler

        • WYNIKI KONKURSU DBAM O TO, CO MAM
          • WYNIKI KONKURSU DBAM O TO, CO MAM

          •  

                     W odpowiedzi na ogłoszony konkurs o tematyce ekologicznej, w obszarze zbiórki odpadów na terenie Gminy Tolkmicko, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Tolkmicku, zgłosiło się 34 uczniów z klas I - VIII.

                     Tematyka konkursu nawiązywała do problemów związanych budowaniem świadomości ekologicznej oraz inicjowaniem działań na rzecz ochrony środowiska.

            Zbiórka odpadów na terenie Gminy Tolkmicko trwała od 16.03 2022 r. do 30.03.2022 r.

                     Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów naszej szkoły nazbieraliśmy kilka kontenerów odpadów.

                     Sprzątanie na terenie Gminy Tolkmicko było wyjątkową okazją, pokazująca jak dzieci mogą dać przykład dorosłym.

            Wszyscy uczniowie dobrze bawili się i jednocześnie zdali sobie sprawę, że inicjowanie takich działań zmniejszyło ich negatywny wpływ na środowisko.

                     Serdeczne podziękowanie dla Pani  Alicji Borowiec (Inspektor ds. infrastruktury i rolnictwa) za pomoc i zaangażowanie w organizację konkursu ,,Dbam o to, co mam”.

                     Sponsorem upominków w szkolnym konkursie ,,Dbam o to, co mam” był:

            - Urząd Miasta i Gminy Tolkmicko;

            - Zakład Cleaner w Elblągu;

            - Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Tolkmicku;

            - Państwo Joanna i Robert Popiołek.

            Pragniemy serdecznie Państwu podziękować za bezinteresowną pomoc i okazane wsparcie naszym uczniom, które traktujemy jako wyraz Państwa dobroci i chęci niesienia pomocy innym.
             

             

            W wyniku konkursu wyłoniono następujące miejsca:

            I miejsce:

            - drużyna ,,Eko dziewczyny” -  kl. II

            (Liliana Jernat, Natalia Podborowska)

            - drużyna ,,Śmieciarze 8” - kl. VIII

            (J. Ciszewska, I. Mnich, A. Podborowska, J. Sparzak)

            - drużyna ,,Śmieciarki” - kl. VIII

            (O. Cymańska, P. Niewiadomoska, R. Podlecka)

            - Łukasz Popiołek - kl. VII,,a”

             

            II miejsce:

            - H. Laurukievich - kl. VI

            - M. Zbiciak - kl. V,,b”

             

            III miejsce:

            - J. Gabiec - kl. VII,,a”

            - F. Ebertowski - kl. VII,,a”

            - N. Sangowska - kl. VI

            - Sz. Szulc - kl. V,,b”

             

                     Koordynatorzy przedsięwzięcia dziękują wszystkim za zaangażowanie                        i zapraszają do udziału w kolejnych programach ekologicznych.

             

            Organizatorzy:

            J. Franciuk

            U. Staszewska

        • "Dokończ historię..." - wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie literackim
          • "Dokończ historię..." - wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie literackim

          •  

                Informujemy, że w kwietniu 2022 r. Patrycja Niewiadomska, uczennica klasy VIII, otrzymała wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie literackim "Dokończ historię..." za humorystyczne opowiadanie pt. "Powitanie w nowej szkole".

                Zachęcamy do lektury tej pracy w "Kąciku literackim" na stronie naszej szkoły, a autorce życzymy dalszych sukcesów!

             

            Ewa Szrepfer

             

        • Rajd rowerowy do Nadbrzeża
          • Rajd rowerowy do Nadbrzeża

          • Dnia 02.04.2022r. odbył rajd rowerowy do Nadbrzeża. W rajdzie wzięło udział 24 uczniów naszej szkoły pod opieką pań Renaty Rzepnickiej i Aleksandry Sosnowskiej-Kessler oraz rodziców. Powodem wyjazdu było upamiętnienie osób będących w obozach koncentracyjnych na terenie Wysoczyzny Elbląskiej w czasie II Wojny Światowej. Podczas ceremonii odbyło się uroczyste złożenie kwiatów i zniczy pod pomnikiem. W następnej części rajdu uczestnicy udali się do świetlicy w Kamionku Wielkim na ciepłą zupę i herbatę. W tym czasie odbyły się konkursy: plastyczny oraz historyczny dla klas  4-6 i 7-8. Bogumił Daczkowski uczeń klasy 4 zajął 3 miejsce w konkursie historycznym w kategorii klas: 4-6, Magdalena Brzeska i Michał Cymański  z klasy 3b otrzymali wyróżnienia za udział konkursie plastycznym. 

            Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom rajdu za miło spędzony czas. 

            Judyta Gabiec

             

        • "Piątoklasista Prymus Polonista 2021/2022" - podsumowanie czwartego zadania
          • "Piątoklasista Prymus Polonista 2021/2022" - podsumowanie czwartego zadania

          •  

            W mijającym tygodniu uczniowie klas V "a" i "b" zmierzyli się z czwartym zadaniem w ramach szkolnego konkursu "Piątoklasista Prymus Polonista 2021/2022". Było to dyktando sprawdzające znajomość wyrazów z "rz", "ż", "ó", "u".

            Najwięcej punktów otrzymali następujący uczniowie (maksymalnie można było zdobyć 11 p.):

            kl. V "a"

            Izabella Szulc - 11 p.
            Wiktor Skowroński - 11 p.
            Nela Pawłowska - 10 p.
            Wojciech Chojnowski - 10 p.
            Martyna Chojnowska - 10 p.
            Wiktor Miszkowicz - 10 p.
            Bartosz Sierzputowski - 10 p.
            Sebastian Andryszczyk - 10 p.

            kl. V " b"

            Antoni Świerczyński - 11 p.
            Oliwier Bałdyga - 11 p.
            Wiktoria Gaj - 10 p.
            Luiza Lebioda - 10 p.
            Anna Sępka - 10 p.

            Gratulujemy!

            Ewa Szrepfer

             

            Źródło obrazka w nagłówku: https://kultura.tomice.pl/konkurs-stworz-dyktando/
        • Solidarni z Ukrainą
          • Solidarni z Ukrainą

          • Uczniowie z klasy 7a stworzyli galerię z własnoręcznie wykonanych obrazków wyrażających solidarność z Ukrainą. Zapraszamy wszystkich uczniów do wykonania obrazka do naszej galerii, można je tworzyć na kartce lub w programie graficznym. Gotowe prace proszę przesyłać na ola.kessler@sptolkmicko.szkola.pl

        • Dzień Kolorowej Skarpetki
          • Dzień Kolorowej Skarpetki

          •  

            21 marca to ważna data. Tego dnia obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa, często zwany Dniem Kolorowej Skarpetki. Duża część naszego szkolnego społeczeństwa nałożyła kolorowe skarpetki, po to, by pokazać, że nikt nie jest dziwny, jesteśmy po prostu różni, a to jedynie może uczynić nas jeszcze bardziej wyjątkowymi. Ta symboliczna data przypomniała o tym, że wszyscy powinniśmy dbać o równe szanse w społeczeństwie. W ten sposób mogliśmy okazać swoją solidarność oraz chęć zintegrowania się z osobami dotkniętymi trisomią chromosomu 21, czyli tymi, którzy mają trzeci dodatkowy chromosom w dwudziestej pierwszej parze.

            Niech więc 21 marca będzie świętem radosnym, kolorowym, pozbawionym barier, by dla każdego człowieka było miejsce i nikomu nie brakowało powodów do uśmiechu i radości! Okazujmy szacunek wszystkim, nie tylko tego dnia, ale i przez cały rok!

             

            U. Staszewska

        • Pierwszy Dzień Wiosny
          • Pierwszy Dzień Wiosny

          • Początek wiosny to radosny okres, który przynosi ze sobą wyjątkowe tradycje i obyczaje. Przyroda budzi się do życia i coraz więcej czasu spędzamy na powietrzu, co cieszy szczególnie dzieci.

            W poniedziałek, 21 marca 2022, oficjalnie obchodziliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w naszej szkole. W klasach pojawiły się wiosenne dekoracje, zaś na podwórku szkolnym nie zabrakło skrzynek ozdobnych z bratkami.

            Klasy I-III doskonale bawiły się na boisku szkolnym. Ruch na świeżym powietrzu sprawił uczniom wielką radość. Dzieci miały możliwość upieczenia smacznej kiełbaski.

            Jesteśmy przekonani, że starania naszych wspaniałych uczniów sprawią, że wiosna zawita do nas na dobre.

            U. Staszewska

        • Dzień Liczby Pi
          • Dzień Liczby Pi

          • 14 marca liczba Pi obchodzi swoje święto. Liczba π lub ludolfina, to stała matematyczna, która określa stosunek długości obwodu koła, do długości jego średnicy. Zapisuje się ją jako 3.14, co stanowi jej przybliżoną wartość.

            W naszej szkole również obchodziliśmy to ważne święto. Uczniowie przyłączyli się do świętowania, przygotowując plakaty promujące „Dzień Liczby Pi”. Podczas zajęć matematycznych uczniowie dowiedzieli się ważnych informacji i ciekawostek o liczbie Pi. 

            Podczas zajęć z innowacji pedagogicznej ,,Rachmistrz Kulinarny” uczniowie przygotowywali własnoręcznie pizzę. Najpierw przyglądali się jak robi się ciasto, a potem każdy, pod okiem nauczycielek, wykonał dla siebie pizzę i dekorował ją według własnego pomysłu. Na każdej pizzy widniała postać solenizantki dzisiejszego dnia tj. liczba Pi.

            Uczniowie, jak zawsze, chętnie uczestniczyli w zajęciach. Towarzyszyło temu dużo emocji i zabawy!

            Święto Pi, niewątpliwie, miało walory dydaktyczne, ale był to także ciekawy sposób uatrakcyjnienia naszego szkolnego życia.

             

            U. Staszewska

        • Konkurs Ekologiczny ,,Dbam o to, co mam”
          • Konkurs Ekologiczny ,,Dbam o to, co mam”

          • Celem konkursu jest przede wszystkim zmiana świadomości, stylu życia i codziennych nawyków poprzez zbieranie odpadów w zamieszkiwanej przez siebie okolicy. Pierwszym elementem jest dostrzeżenie problemów odpadów. Drugim natomiast pokazanie, jak prostymi działaniami można to zmieniać. Im więcej osób w różnorodny sposób będzie brało udział w konkursie, tym większy sukces naszej akcji.


            Aby wziąć udział w konkursie, należy:

            • wypełnić formularz uczestnictwa,

            (czy to będzie praca indywidualna, czy zbiorowa, każdy Rodzic / Opiekun prawny wypełnia formularz swojego dziecka)

            • za pośrednictwem aplikacji Messenger przesłać trzy zdjęcia do organizatorów                                                    (U. Staszewska/ J. Franciuk):

            - przestawiające miejsce przed sprzątaniem,

            - przedstawiające miejsce po sprzątaniu,

            - przedstawiające uczestników ze wszystkimi zebranymi śmieciami.

            Uczestnikami naszego konkursu mogą zostać:

            • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Tolkmicku wraz z Rodzicami lub Opiekunami prawnymi zamieszkującymi na obszarze działania, którzy ukończyli 18 rok życia, posiadają pełną zdolność do czynności prawnych i zapoznali się z niniejszym Regulaminem i zaakceptowali jego treść.
            • Organizator przewiduje pracę indywidualną lub pracę w zbiorową (maksymalnie 4 osoby) 
            1. terminy

            Na zgłoszenia konkursowe czekamy od 11.03.2022 r. do 15.03.2022 r.

            Czas trwania konkursu od 16.03 2022 r. do 30.03.2022 r.

            Uwaga!

            Zebrane odpady trzeba pozostawić w jednym z następujących punktów:

            • punkt nr 1 – ul. Szkolna 20 (na przeciwko bramy wjazdowej, przy słupie)
            • punkt nr 2 – ul. Sportowa 3 (pod bramą składowiska odpadów segregowanych)

            Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.

            U. Staszewska

            J. Franciuk

            regulamin_konkursu_ekologicznego.pdf

            ​​​​​​​

            Źródło obrazka w nagłówku: https://sp3.sierpc.pl/xvii-edycja-konkursu-ekologicznego-mazowieckie-krajobrazy-dla-uczniow-szkol-podstawowych-z-terenu-wojewodztwa-mazowieckiego/37949/konkurs-ekologiczny/


        • Dzień Kobiet
          • Dzień Kobiet

          •  

            W polskim kalendarzu sporo jest dni, które bywają okazją do miłych spotkań czy gestów,  a spośród nich wszystkich taką szczególną datą jest na pewno Dzień Kobiet. Wewnątrz naszej szkolnej społeczności, chłopcy zawsze starają się pamiętać o tym dniu.  W tym roku było podobnie. Wszystkie kobietki małe i duże czuły się dziś wyjątkowo. Śmiechu było, co nie miara, a dzień upłynął w miłej atmosferze. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tak miłego dnia, a kochanym Paniom raz jeszcze składamy moc najserdeczniejszych życzeń. Obyście spełniły wszystkie swoje marzenia i zarażały nas optymizmem każdego dnia.

             

            U. Staszewska