• Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe w Elblągu

• W dniu 18 września 2024r. w Elblągu odbyły się Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe. Reprezentanci naszej szkoły zajęli kolejno miejsca:

Dominik Sparzak

Maciej Janowicz

Szymon Siemaszko

Mateusz Siemaszko

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

• Dzień Kropki

• 15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki. Brzmi to banalnie, zabawnie a może nawet niedorzecznie. Jednak dzień ten związany jest z kreatywnością i odkrywaniem talentów, które drzemią w każdym z nas. Świętować go możemy na różne sposoby, a kropka to tylko początek – mała inspiracja. Tego dnia lekcje matematyki w  naszej szkole zmieniły się w pracownię rozwijającą kreatywność matematyczną i logiczne myślenie. Uczniowie rozwiązywali kropkowe zadania i zgadywanki, utrwalali tabliczkę mnożenia, układali matematyczne puzzle oraz grali w grę terenową na boisku szkolnym. Lekcje przebiegały w wesołym „kropkowym” nastroju i nikt się nie nudził.

Po takim dniu każdy z pewnością nabrał większej wiary w swoje możliwości. Dowiedział się także, że niepozorna KROPKA, to tylko mały początek czegoś wielkiego. Bowiem każdy jest wyjątkowym twórcą siebie i swojej przyszłości.

Opracowała:

J. Franciuk

• Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe w Pasłęku

• W dniu 12 września w Pasłęku odbyły się Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe. Uczniowie naszej szkoły zajęli bardzo wysokie lokaty :

I miejsce Bogna Rogowska kl.II

I miejsce Franciszek Kurek kl. II

II miejsce Marcel Kurszewski kl.IV

II miejsce Igor Nienierza kl.IV

II miejsce Oliwier Sidor kl.V

II miejsce Marta Mostowiec kl.VIII

Gratulujemy !!!

W punktacji generalnej Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży za rok szkolny 2023/2024 nasza szkoła zajęła dwa drugie miejsca!

Gratulujemy wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy brali udział w zeszłorocznych zawodach i zdobyli dla nas puchary.

• Warsztaty edukacyjne w Sąpach

• W dniu 10 września klasy: II,,a”, II,,b” oraz VI,,b” odwiedziły zagrodę edukacyjną ,,Ziołowy Dzbanek”. Gospodarstwo to położone jest w Sąpach, w gminie Młynary, w regionie warmińsko-mazurskim. Istotą działalności wyżej wymienionej zagrody edukacyjnej jest przybliżanie procesów zachodzących w naturalnym środowisku gospodarstwa wiejskiego. Wszystkie obiekty w zagrodzie służą prowadzeniu zajęć edukacyjnych i kultywowaniu tradycyjnych rzemiosł.

Zwyczajem właścicieli tj. Państwa Nisiewicz, zostaliśmy przywitani kompotem i babeczkami własnej produkcji. W dniu dzisiejszym uczestniczyliśmy w warsztatach pt. „Historia ziemniaka – część 3”, ,,Ziołowe SPA” oraz ,,Decoupage”. Nieodłącznym elementem wizyty była możliwość beztroskiej zabawy na świeżym powietrzu. Tak zaplanowana rozrywka była oderwaniem się od codzienności i powrotem do tradycji, jaką kiedyś przecież było spędzanie czasu na zewnątrz. Przeżyliśmy wspólnie wartościowe chwile. Efektem naszej ciężkiej pracy było przywiezienie ze sobą ziemniaków, zdobionej ramki a także zdrowia dla skóry w postaci: zawieszki ziołowej, peelingu ziołowego oraz woreczka z lawendą. Cieszymy się, że wspólnie, w tak pięknych okolicznościach przyrody, mogliśmy celebrować rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

Opracowała:

• Szczepienia przeciw HPV w szkołach

• Szanowni Państwo,

troska o dobrostan oraz zdrowie uczniów i uczennic to priorytet dla Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Zdrowia. Aby uchronić dzieci przed zagrożeniami – także ciężkimi chorobami powodowanymi przez ludzki wirus brodawczaka (HPV) – rozpoczynamy akcję umożliwiającą szczepienie przeciw temu wirusowi w szkołach.

Załączam list Ministra Edukacji Narodowej i Ministra Zdrowia. Uprzejmie proszę o zapoznanie się z jego treścią. Proszę także o komunikacyjne wsparcie akcji szczepień przeciw HPV w szkołach. Ponadto, załączam materiały informacyjne na temat HPV, w tym informator dla rodziców – bardzo proszę o wydrukowanie i umieszczenie go w widocznym miejscu w urzędzie. Załączam również prezentację, która przybliży Państwu tematykę związaną z wirusem HPV.

Zapewniając wszelkie wsparcie podczas organizacji szczepień, serdecznie zachęcam do przyłączenia się do inicjatywy MEN i MZ. Wspólnie możemy ocalić przed groźnymi chorobami nasze dzieci oraz przyszłe pokolenia.

Piotr Otrębski

1listministraedukacjiiministrazdrowiadosamorzadow.pdf