Zaproszenie na 9 Bieg Mikołajkowy
X Gminny Konkurs Recytatorski "Dzieciństwo w poezji"
- 8
26 listopada 2024 r. w Pogrodziu odbył się X Gminny Konkurs Recytatorski "Dzieciństwo w poezji". Naszą szkołę godnie reprezentowało trzynaścioro uczniów z klas IV-VII.
Wyniki są następujące:
- w kategorii kl. IV:
I MIEJSCE
Marcel KurszewskiIII MIEJSCE
Alan BrzezińskiWYRÓŻNIENIE
Lena Irula Rivas- w kategorii kl. V-VI:
II MIEJSCE
Maja Janowicz- w kategorii kl. VII-VIII:
WYRÓŻNIENIE
Kewin DutkiewiczPonadto w roli recytatorów wystąpili:
Kornelia Ostrowska, kl. IV
Maria Jaroszek-Czerwienko, kl. VI "a"
Stanisław Szymański, kl. VI "a"
Nikola Kluczkowska, kl. VI "b"
Weronika Starostecka, kl. VI "b"
Nadia Miszkowicz, kl. VII
Natalia Guzy, kl. VII
Sandra Dutkiewicz, kl. VIIWszystkim uczestnikom gratulujemy ciekawych interpretacji wierszy!
Dzień Pluszowego Misia
- 1
Pluszowy miś to zabawka, która towarzyszy dzieciom przez długie lata. Ta popularna przytulanka jest powiernikiem dziecięcych tajemnic, smutków i radości. Nieraz pociesza, innym razem pomaga zasnąć.
25 listopada już od rana, wraz z dziećmi pojawiły się w szkole misie – misie małe, średnie, duże i te bardzo, bardzo duże.
Agata Sierzputowska ☺
KONKURS NA OZDOBĘ BOŻONARODZENIOWĄ
ZAPROSZENIE NA DYSKOTEKĘ ANDRZEJKOWĄ
Warsztaty Bożonarodzeniowe
- 13
W dniu dzisiejszym (tj. 25.11.2024 r.) klasy: II ,,a”, II ,,b”, VI ,,b” i VIII wraz z wychowawcami udały się do Sąp na warsztaty bożonarodzeniowe.
W atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia nie zabrakło magicznej twórczości i radosnego zgiełku. Wyjątkowe zajęcia pozwoliły uczniom w pełni zanurzyć się w atmosferę świąteczną. Jedną z głównych atrakcji było wykonanie świecznika. W trakcie spotkania uczniowie również piekli pierniczki, pisali list do Świętego Mikołaja oraz uczestniczyli w fotograficznej sesji świątecznej.
Dzisiejsze warsztaty nie tylko rozwijały zdolności manualne uczniów, ale również integrowały uczestników, tworząc niezapomniane chwile wspólnego tworzenia. Zajęcia w Gospodarstwie Agroturystycznym ,,Ziołowy Dzbanek” przybliżyły uczniom różnorodność technik artystycznych, ale także pokazały, jak wielką radość i satysfakcję przynosi wspólne tworzenie podczas magicznego okresu Świąt Bożego Narodzenia.
Serdecznie dziękujemy Państwu Ewie i Waldemarowi Nisiewicz za organizację interesujących warsztatów oraz za ponowne zapewnienie naszym uczniom niezapomnianych doświadczeń edukacyjnych i kulturowych.
Opracowała:
U. Staszewska
Centrum wsparcia dla dzieci i młodzieży
📢 Przedstawiamy stronę internetową Centrum wsparcia dla dzieci i młodzieży!
Została stworzona z myślą o młodych osobach, które mierzą się z trudnościami, potrzebują wsparcia i rozmowy.
Na stronie www.centrumwsparciadladzieci.pl
✔️ znajdą informacje o 116 111 – telefonie zaufania dla dzieci i młodzieży;
✔️ przy wsparciu rodzica bądź opiekuna mogą skorzystać z wyszukiwarki miejsc pomocowych w najbliższej okolicy, gdzie oferowane jest bezpłatne wsparcie;
✔️ dowiedzą się więcej o dyżurach specjalistycznych: prawniczki, dietetyczki, pracowniczki socjalnej, seksuolożki, terapeuty uzależnień, pedagożki i lekarki (psychiatria dzieci i młodzieży) oraz sprawdzą, w jakich godzinach i z jakimi tematami mogą zadzwonić;
✔️ znajdą odpowiedzi na pytania dotyczące działania Centrum wsparcia dla dzieci i młodzieży oraz telefonu zaufania;
✔️ klikając przyciski „napisz mail” lub „czatuj”, zostaną przekierowane na stronę telefonu zaufania, gdzie skontaktują się pisemnie z konsultantem/ką 116 111.
Naszą stronę polecamy również Wam - drodzy Rodzice! Skorzystaj z wyszukiwarki placówek, jeśli Twoje dziecko potrzebuje specjalistycznego wsparcia. Na stronie Centrum znajdziesz również informacje o dyżurach linii 800 100 100 – telefonie dla dorosłych w sprawie bezpieczeństwa dzieci.
MIKOŁAJKOWA ZBIÓRKA SŁODYCZY
Dzień Życzliwości i Pozdrowień
- 4
21 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jest to jedno z nietypowych świąt, które wywołuje pozytywne emocje. Jest okazją, by podnieść naszą życzliwość i uprzejmość na wyższy poziom.
Na szkolnym korytarzu zorganizowaliśmy Przestrzeń Życzliwości. Uczniowie mogli tam wrzucać miłe wiadomości i listy do "skrzynki życzliwości", które następnie przekazane były adresatom. Na korytarzu rozwieszone były również „zrywki” z miłymi słowami, które uczniowie przekazywali kolegom i pracownikom szkoły.
Obchody Dnia Życzliwości sprzyjają integracji społeczności szkolnej i klasowej. Warto walczyć o to, aby relacje między uczniami były nie tylko poprawne,ale też nacechowane tolerancją i wzajemną sympatią.
Agata Sierzputowska ☺
Innowacja pedagogiczna - "Uważność - nasza siła, wielka moc"
- 1
W ramach innowacji pedagogicznej „Uważność – nasza siła, wielka moc” dbamy o zdrowie psychiczne naszych uczniów. Proste i skuteczne metody pozwalają zatrzymać się i skupić na chwili obecnej, zaangażować zmysły, zaprosić do refleksji. Ćwiczenie ze świeczką bardzo spodobało się najmłodszym, ale również i starszym dzieciom. Co tu robiliśmy?- obserwowaliśmy ogień, to oznacza, że byliśmy skupieni na chwili obecnej,- rozmawialiśmy o wspomnieniach,- nazywaliśmy swoje uczucia (dzieci najczęściej mówiły, że czują spokój, gdy patrzą na ogień),- wykonywaliśmy ćwiczenia oddechowe,- oddychaliśmy torem nosowym,- wydłużaliśmy fazę wydechową, co sprawiało, że nasz układ nerwowy uspokajał się,- aktywowaliśmy zmysł węchu, gdyż świeczki były zapachowe,- czuliśmy ciepło,- ćwiczyliśmy koncentrację.Zachęcam do wykonania zabawy w domu. Wspólne chwile są bezcenne do budowania relacji opartej na zaufaniu, bezpieczeństwie i miłości.
Agata Superson
Dzień Piżamy
- 15
20 listopada 2024 r. w naszej placówce ponownie została zorganizowana Ogólnopolska Akcja Charytatywna na rzecz dzieci chorych onkologicznie tzw. Dzień Piżamy.
Pomysłodawcą w/w dnia jest Fundacja ,,Gdy Liczy Się Czas”. Została ona założona przez rodziców dzieci, które chorowały miesiącami lub latami na chorobę nowotworową. Fundacja wspiera dzieci przebywające na oddziałach onkologicznych.
Dla dzieci przebywających w szpitalach, piżama stała się nieodłączną częścią codzienności. To, co dla nas jest związane z odpoczynkiem i spokojem dla innych jest symbolem walki o zdrowie i życie.
Dziękujemy wszystkim, którzy w tym dniu dołączyli do naszej akcji. Zarówno przebierając się w piżamy, jak i wpłacając pieniążki na szczytny cel. Uzbierana przez nas kwota 1762,18 zł zostanie przekazana na rzecz Fundacji ,,Gdy Liczy Się Czas”.
Dziękujemy Wam drodzy UCZNIOWIE, RODZICE, PRACOWNICY ZESPOŁU SZKOLNO – PRZEDSZKOLNEGO W TOLKMICKU, PRACOWNICY ZESPOŁU OBSŁUGI SZKÓŁ za Wasze wielkie serducha!!!
Pamiętajmy, że pojedyncze akty dobroci wspólnie tworzą wielkie dobro.
Organizatorzy:
J. Franciuk
U. Staszewska
Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci
- 3
19 listopada to Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci.Tego dnia na znak sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci i młodzieży w naszej szkole odbył się Dzień Czerwony. Uczniowie z przygotowanymi plakatami i rekwizytami udali się pod Ratusz gdzie odbyło się spotkanie z władzami Miasta i Gminy Tolkmicko, w celu podsumowania udziału w Kampanii "Dzieciństwo bez Przemocy" i "19 Dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży".
Wyjazd do teatru
18 listopada 2024r. uczniowie klas I-IV udali się do Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu. Głównym celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu pt. ,,Baśnie Dalekiego Wschodu” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Wśród baśniowej scenerii i barwnych postaci Sindbada i Szeherezady, dzieci nie tylko przeżyły wspaniałe przygody, ale również nauczyły się kilku rzeczy na temat ekologii oraz troski o naszą planetę, szczególnie o zwierzęta.
Agata Sierzputowska ☺
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
- 39
W dniu dzisiejszym tj. 15.11.2024 r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. To już 14 edycja tej międzynarodowej akcji.
Tego dnia w klasach przeprowadzone zostały egzaminy z tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy bezbłędnie udzielili odpowiedzi na 5 przykładów zadań, otrzymywali tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.
W ramach tej akcji zorganizowano także przyjęcie matematyczne pod hasłem ,,Zdrowo się odżywiamy, dlatego tabliczkę mnożenia znamy”. Chętni uczniowie otrzymali los z działaniem z tabliczki mnożenia. Po rozwiązaniu egzaminator sprawdzał poprawność obliczeń. Jeśli los był poprawnie rozwiązany, uczestnik otrzymał nagrodę w postaci wybranego przez siebie zdrowego, drugiego śniadania.
W czasie obchodów, uczniowie klasy VIII patrolowali miasto pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. W trakcie spaceru młodzież przepytywała między innymi pracowników Urzędu Miasta i Gminy Tolkmicko, pracowników Biblioteki Publicznej w Tolkmicku, przechodniów oraz pracowników miejscowych sklepów. Towarzyszyły nam kolorowe transparenty, które przyciągały uwagę wszystkich przechodniów.
Gry i zabawy dostarczyły wszystkim wiele emocji i pozwoliły utrwalić tak potrzebną na co dzień bohaterkę tych gier, czyli tabliczkę mnożenia. Gratulujemy wszystkim mistrzom, a tym którym nie udało się w tym roku, zachęcamy do systematycznych powtórek i próby swoich sił za rok.
Serdecznie dziękujemy za udział i pomoc wszystkim tym, którzy okazali ją podczas organizowania XIV Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w naszej szkole tj. Aleksandrowi Godlewskiemu, Bartoszowi Sierzputowskiemu oraz Maksymilianowi Uhryn.
Opracowała:
J. Franciuk
U. Staszewska
Podziękowania
Szanowni Państwo, w imieniu Burmistrza Tolkmicka Józefa Zamojcina składam serdeczne podziękowania za udział w organizacji tolkmickich obchodów Święta Niepodległości. Msza Święta i program artystyczny dostarczyły chwile wspaniałych wzruszeń. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku święto wszystkich Polaków w naszej gminie będzie równie wzruszające i wspaniałe. Proszę w naszym imieniu złożyć podziękowania wszystkim pracownikom, kadrze pedagogicznej oraz dzieciom i młodzieży biorącym udział w obchodach.
Zastępca Burmistrza Tolkmicka
Renata Mrugała
Rejonowe Rozgrywki w Tenisa Stołowego
W dniu 14.11.24r. w Elblągu odbyły się Rejonowe Rozgrywki w Tenisa Stołowego. W zawodach brało udział 34 drużyny z powiatu elbląskiego i miasta Elbląga. Mecze rozgrywane były w czterech kategoriach.
Dwie drużyny z naszej szkoły w składzie:
1.Idzikowska Julia (6a SP)
2.Stepnowska Zofia (6a SP)
3.Kluczkowska Nikola (6b SP)
1.Podborowski Piotr (6a SP)
2.Sparzak Dominik (6a SP)
3.Cymański Michał (6b SP)
wywalczyły III miejsce!!!
Gratulujemy!!!
Szkolny konkurs czytelniczo-ortograficzny klas VI-VII „Mistrz Ortografii 2024/2025” – wyniki po drugim zadaniu
13 listopada 2024 r. uczniowie klas VI i VII zmierzyli się z drugim zadaniem w ramach rocznej rywalizacji o tytuł "Mistrza Ortografii 2024/2025".
Drugie dyktando pochodziło z książki „15 dni bez głowy” Dave’a Cousinsa.
Utwór Dave’a Cousinsa pt. „15 dni bez głowy” to opowieść o piętnastoletnim Laurencie, jego sześcioletnim (udającym psa) braciszku i ich mamie uzależnionej od alkoholu. Ich życie jakoś się toczy do przodu mimo trudności, do wszystkiego można przywyknąć. Prawdziwe kłopoty jednak dopiero zaczynają się, kiedy pewnego wieczoru mama nie wraca do domu…
Co ma zrobić piętnastoletni chłopak z sześcioletnim bratem, bez pieniędzy na jedzenie i wsparcia, za to – ze zbyt wścibską sąsiadką? Warto sprawdzić!
Drugie dyktando sprawdzało umiejętność pisowni wyrazów „ó” i „u”. Maksymalnie można było otrzymać 73 punkty.Najwięcej punktów zdobyli następujący uczniowie:
I MIEJSCE:
Zofia Stepnowska, kl. VI „a” -73p. (100%)
Stanisław Szymański, kl. VI „a” – 73p. (100%)
Nel Szlitter, kl. VI „b” – 73p. (100%)
Nikola Golec, kl. VII – 73p. (100%)
II MIEJSCE
Wojciech Prusecki, kl. VI „a” – 72p. (99%)
Weronika Starostecka, kl. VI „b” – 72p. (99%)
Sandra Dutkiewicz, kl. VII - 72p. (99%)
Anna Prądzyńska, kl. VII - 72p. (99%)
III MIEJSCE
Sebastian Brzeski, kl. VII – 71p. (97%)
Bogumił Daczkowski, kl. VII – 71p. (97%)
Nadia Miszkowicz, kl. VII – 71p. (97%)
Szymon Siemaszko, kl. VII – 71p. (97%)
Wiktor Sarapkiewicz, kl VI „a” – 70p. (96%)
Szymon Stypułkowski, kl. VII – 70p. (96%)
IV MIEJSCE
Oliwia Nowicka, kl. VII – 66p. (90%)
Dominik Sparzak, kl. VI „a” – 65p. (89%)
Adam Różański, kl. VI „a” – 64p. (88%)
Julian Zuchniewski, kl. VI „a” – 64p. (88%)Gratulujemy i życzymy powodzenia przy następnym zadaniu za miesiąc!
Organizatorzy
Ewa Szrepfer, Aleksandra Sosnowska-Kessler, Justyna Wilczyńska
Dzień Piżamy
Jak co roku, zapraszamy wszystkich Uczniów oraz pracowników Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Tolkmicku do udziału w wyjątkowej charytatywnej akcji Dzień Piżamy - Obudź w sobie Anioła.Dzień Piżamy, który zaplanowaliśmy w naszej szkole na 20 listopada (środa), to przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię, pokazanie że, mały gest może mieć ogromne znaczenie. Nie myślimy o zdrowiu, kiedy jesteśmy zdrowi. Ale jak cenne jest zdrowie poznajemy dopiero w chorobie. Zdrowie, to nie tylko zdrowa dieta, to zdrowe zachowanie, zdrowe myślenie, to dobre relacje z rówieśnikami, to równowaga między zabawą, a obowiązkami. To poznanie siebie i swojego miejsca w otaczającym świecie. To odpowiedzialność i dbanie o siebie, bliskich, ekologię.
Dlaczego warto dołączyć? Noszenie piżamy w szkole to przede wszystkim szansa na wyrażenie solidarności i wsparcie dla dzieci na oddziałach onkologicznych, podkreślamy w ten sposób jak ważna jest profilaktyka dzieci w kierunku chorób nowotworowych.
Dlaczego piżama? Dla wielu podopiecznych oddziałów onkologicznych piżama stała się nieodłączną częścią codzienności. To co dla nas jest związane z odpoczynkiem i spokojem dla innych jest symbolem walki o zdrowie i życie.
A co, jeśli piżamy nie są w Waszym stylu? Spokojnie, to nie problem! Możecie także ubrać szlafroki. Ważne jest, żebyśmy wszyscy stanęli razem, by pokazać dzieciom, że nie są same w swojej walce.
Zachęcamy wszystkich do włączenia się do akcji pod hasłem 5-złotówka dla dziecka zdrówka. Uzbierane fundusze zostaną przekazane na konto fundacji ,,Gdy liczy się czas. Liczy się każdy grosz.
Każdy dzień, miesiąc, pora roku jest odpowiednia, żeby zacząć pomagać!
Zostań Aniołem w Piżamie!
Organizatorzy:
Justyna Franciuk
Urszula Staszewska
Gminne obchody Święta Niepodległości
- 3
Papież Jan Paweł II mówił:
Nie sposób wyliczyć, ile łez, ile cierpienia ten naród przejść musiał. Ile ludzkich ofiar, które sprawić miały, że miał przestać istnieć na mapach Europy. Jesteśmy tylko dzięki temu, że ten naród posiadł ducha.
8 listopada 2024 r. społeczność naszej szkoły oraz mieszkańcy Tolkmicka wzięli udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości. Po uroczystej Mszy Świętej w kościele parafialnym uczestnicy złożyli kwiaty pod pomnikiem 100-lecia Niepodległości i odśpiewali hymn narodowy. Następnie w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się część artystyczna. Szóstoklasiści i siódmoklasiści ze szkoły podstawowej w Tolkmicku oraz zespół wokalno-teatralny z M-GOK zaprezentowali programy słowno-muzyczne, zaś uczniowie ze szkół z Pogrodzia oraz Łęcza uświetnili obchody pieśniami patriotycznymi. Nucili je także zaproszeni goście. Radosny nastrój towarzyszył wszystkim także podczas konsumpcji „patriotycznych” rogalików. Ten kulinarny akcent zakończył tę uroczystość.
Do zobaczenia za rok!
Ewa Szrepfer
Wizyta na Grobie Nieznanego Żołnierza
W przededniu Wszystkich Świętych uczniowie klasy 3 wybrali się na pobliski Grób Nieznanego Żołnierza. Uczniowie zapalili znicze i odmówili modlitwę za dusze wszystkich zmarłych poległych w zawieruchach wojennych na pobliskich terenach.
Agata Sierzputowska
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie