Kolejny rok intensywnej pracy, wyzwań i wspólnych sukcesów przeszedł do historii. W piątek odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas IV– VIII, dzień wyczekiwany przez uczniów, czas podsumowań i pożegnań.
Dla uczniów klas ósmych był to moment szczególny. Oficjalnie zakończyli oni naukę w murach naszej szkoły i stali się jej absolwentami. Podczas uroczystego apelu Pani Dyrektor Anetta Gulbertowicz oraz Pani Wicedyrektor Renata Rzepnicka wręczyły im świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz nagrody za wybitne osiągnięcia.
Niezapomnianym elementem uroczystości był program artystyczny. Ósmoklasiści podziękowali gronu pedagogicznemu za wkład włożony w ich nauczanie i wychowanie, siódmoklasiści życzyli starszym kolegom spełniania marzeń i rozwijania pasji oraz wręczyli okolicznościowe upominki. Wzruszającym momentem okazał się występ wokalny Pani Katarzyny Konwent oraz Pani Kamili Koniecko .
Uroczystość była także okazją do podsumowania pracy pozostałych klas. Panie Dyrektor wręczyły świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody uczniom klas IV-VII za wysokie wyniki w nauce i godną naśladowania postawę uczniowską . Z kolei Pani Joanna Charyton, w imieniu Pana Józefa Zamojcina, wręczyła Nagrody Burmistrza uczniom wyróżniającym się osiągnięciami w różnych dziedzinach.
Dyrekcja Szkoły podkreśliła, że te sukcesy nie byłyby możliwe bez wsparcia i zaangażowania Rodziców oraz Przyjaciół naszej placówki. W ich stronę popłynęły słowa wdzięczności za wszelką pomoc w realizacji różnych przedsięwzięć. Szczególne podziękowania skierowane zostały do Rady Rodziców za fundowanie nagród i inicjowanie różnych atrakcji dla uczniów w minionym roku szkolnym.
Po oficjalnej części uroczystości wychowawcy różnych zespołów w czasie kameralnych spotkań wręczyli pozostałym uczniom świadectwa ukończenia danej klasy i życzyli bezpiecznych , niezapomnianych wakacji!
Do zobaczenia pierwszego września!
Ewa Szrepfer, Aleksandra Sosnowska-Kessler